NARO Production Sp. z o.o.       www.naro.pl         
         ul.Twardowskiego 18                    tel
         70-320 Szczecin

         Oferujemy produkowane w naszej firmie Stoły Paletowe

                            

Stoły Paletowe są zbudowane według naszego patentu i są dostępne tylko w naszej firmie a służą głównie do stawiania na nich i pod nimi palet. Zastosowanie Stołów Paletowych uwolni dużą powierzchnię od palet. To z kolei da korzyści organizacyjne, komunikacyjne, bezpieczeństwa pracy, szybszy dostęp do palet, wygodniejsze wkładanie towarów na palety, itp. Sumując - Stoły Paletowe dadzą korzyści ekonomiczne.
 
Stół Paletowy składa się z ramy oraz czterech nóg i jest
- szybko i łatwo montowany na różne sposoby i wysokości
- szybko i łatwo przestawiany z miejsca na miejsce wózkiem widłowym
- szybko nastawiany piętrowo wózkiem widłowym
- z możliwością mocowania ze sobą nastawionych na siebie stołów
- o kwadratowej budowie, aby można było go używać z czterech stron
- stojący bardzo stabilnie na podłodze dzięki kwadratowej budowie
- w wariantach z jedną lub kilkoma ramami
- z możliwością montowania dodatkowego wyposażenia
- dopasowany do europalet oraz solidnie i mocno wykonany
 

Zastosowanie Stołów Paletowych.

Stół Paletowy jest przeznaczony do stawiania na nim i pod nim standardowych europalet ładunkowych oraz aby nastawiać na niego następny taki sam Stół Paletowy. W związku z tym może być on stosowany w halach produkcyjnych w szczególności przy maszynach, w magazynach bez regałów na palety, we wstępnej części magazynów z regałami oraz w innych miejscach gdzie obecnie stawia się palety tylko na podłodze. Zamiast stawiać wszystkie palety na podłodze można część z nich postawić na kilku naszych Stołach Paletowych. To spowoduje, że w miejscu gdzie do tej pory stała tylko jedna paleta będzie umieszczonych kilka palet piętrowo na kilku nastawionych na siebie piętrowo Stołach Paletowych. Jednocześnie dostęp do palet będzie lepszy, ponieważ będzie można podejść do nich z czterech stron. Stół Paletowy nadaje się wszędzie tam gdzie używa się palety i przestawia się je często. Stół Paletowy można przestawiać tak samo szybko i często jak palety nawet, jeżeli jest on załadowany paletami lub ma nastawiony piętrowo drugi Stół Paletowy. Można postawić kilka Stołów Paletowych przy każdej maszynie. Wymiary i budowa Stołu Paletowego są dopasowane do europalet i połowicznych europalet, pomimo to na Stół Paletowy można z powodzeniem kłaść inne palety lub towary. Ze względu na dużą nośność Stołu Paletowego nadaje się on do składowania na nim ciężkich rzeczy np. zbiorników z płynami. Stoły Paletowe mają też inne zastosowania np. do prac spawalniczych, prac z rurami, prac montażowych, prac na podwyższeniu itp. Niektóre takie zastosowania są przedstawione w Galerii.
Stoły Paletowe mogą zaoszczędzić dużo powierzchni i stworzyć porządek.
 

Zalety Stołów Paletowych.

Można zmontować Stoły Paletowe na różne sposoby i wysokości tak, aby były one dopasowane do wysokości ładunku na paletach oraz do naszych aktualnych potrzeb. Niektóre warianty złożenia Stołów Paletowych zostały przedstawione na zdjęciach. Liczba wariantów złożenia Stołów Paletowych jest nieograniczona i dlatego nie można ich wszystkich przedstawić. To, w jaki sposób złożymy Stół Paletowy zależy od aktualnych potrzeb każdego klienta. Można na przykład zmontować z wysokich nóg i kilku ram wysoki Stół Paletowy będzie on wówczas bardziej przypominał regał niż stół. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne w firmach, które używają nisko załadowane palety. W takim przypadku zysk powierzchni może być nawet czterokrotny.
Stoły Paletowe z wysokimi nogami lub kilka nastawionych na siebie Stołów Paletowych stoją bardzo stabilnie na podłodze, patrz zdjęcia Nr 14 i 16. Osiągnięto to dzięki dobrze dobranemu rozstawowi nóg. Rozstaw ten wynosi 1 006mm, co też powoduje, że jest łatwo wstawić europaletę między nogi, patrz zdjęcia Nr 11 i 12. Europaleta ma szerokość 800 mm, więc po jej bokach jest luz 103 mm. Luz ten pozwala wstawić europaletę nawet skośnie a więc gdy nią zakręcamy.
Jeżeli Stoły Paletowe są nastawione na siebie to zakotwiczenie nóg górnego stołu w gniazdach dolnego stołu jest wystarczająco głębokie (40 mm), to znaczy zabezpieczone przed ześlizgnięciem się, patrz zdjęcie Nr 21. To pozwala na przestawianie kilku nastawionych na siebie Stołów Paletowych bez potrzeby skręcania ich ze sobą. Niemniej jednak, jeżeli ktoś uzna, że należałoby skręcić je ze sobą to można to zrobić za pomocą dodatkowych wkrętów dociskowych, patrz zdjęcie Nr 22.
Dzięki dodatkowemu wyposażeniu można pochylić palety na Stole Paletowym lub wysunąć je w bok, patrz zdjęcia Nr 25 - 33. Do nóg Stołu Paletowego można zamocować kółka, aby można było ręcznie przetaczać go, patrz zdjęcie Nr 34. Do wnętrza ramy Stołu Paletowego można włożyć odpowiednią płytę, aby utworzyć wypełnienie w ramie. Pozwoli to na przekształcenie Stołu Paletowego w tymczasowy stół do różnych celów. Płyta w ramie nie przeszkadza, aby położyć paletę na Stół Paletowy, patrz zdjęcia Nr 23 i 24. Sposób stosowania dodatkowego wyposażenia jest pokazany na zdjęciach. Rama Stołu Paletowego jest dopasowana do dolnych desek europalet tworząc jednocześnie równą górną płaszczyznę. Powoduje to, że jest bardzo praktycznie kłaść europalety na Stół Paletowy z czterech kierunków, patrz zdjęcia Nr 19 i 20.
Stoły Paletowe dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji oraz także dzięki dodatkowemu wyposażeniu mogą stworzyć nowe możliwości.
 

Zalety używania Stołów Paletowych w połączeniu z wózkiem widłowym.

Aby móc w pełni używać Stoły Paletowe na wyposażeniu firmy niezbędny jest wózek widłowy wysokiego składowania lub sztaplarka. Jest to spowodowane tym, że wózkiem widłowym manipulujemy Stołami Paletowymi i paletami, patrz zdjęcia Nr 9, 13, 28, 46, M1-M4. Wózek widłowy powoduje, że wystarczy tylko jeden pracownik, aby zmontować i używać wszystkie warianty Stołu Paletowego.
Manipulowanie zestawem wózek-stół może odbywać się ze wszystkich czterech stron i jest bardzo praktyczne i przyjemne, gdyż tylko sterujemy wózkiem. Ponieważ Stół Paletowy ma budową kwadratową nie ma problemu z planowaniem, z którego kierunku mamy do niego podjechać.
Stół Paletowy jest przystosowany do częstego i szybkiego przestawiania go z miejsca na miejsce. Przystosowanie to polega na całkowicie równej spodniej płaszczyźnie ramy Stołu Paletowego. Dzięki temu widły wózka mają zawsze równe podparcie a więc można szybko unosić Stół Paletowy.
 

Korzyści ekonomiczne zastosowania Stołów Paletowych.

Jeżeli jest ciasno w firmie z powodu dużej ilości palet to zamiast przeprowadzać firmę do większego lokalu można zastosować nasze Stoły Paletowe. Koszt przeprowadzki firmy i większego czynszu jest znacznie wyższy niż zakup naszych Stołów Paletowych.
Jeżeli w firmie jest dużo palet to nieraz trzeba przestawić kilka z nich, aby dostać się do tej palety, którą właśnie potrzebujemy. Takie przestawianie palet z miejsca na miejsce zabiera czas, który można przeliczyć na straty ekonomiczne firmy. Wspomniany problem może występować wielokrotnie każdego dnia.
Jeżeli przy maszynie postawimy paletę na Stole Paletowym o dobrze dobranej wysokości nóg, wówczas pracownikowi będzie wygodniej wkładać i wyjmować detale z palety. Wygodę tą powiększają też wnęki boczne w ramie Stołu Paletowego. Wspomniane udogodnienia zwiększą wydajność pracy, co automatycznie daje korzyści ekonomiczne.
 

Porównanie naszych Stołów Paletowych z regałami paletowymi.

Nasze Stoły Paletowe są odmienne od powszechnie znanych regałów paletowych stosowanych w magazynach. Regały paletowe nie nadają się do ustawiania ich w wielu miejscach np. przy maszynach. Według przepisów muszą one być przykręcone do podłogi a więc nie można ich w ogóle przestawiać z miejsca na miejsce. Natomiast przestawianie naszych Stołów Paletowych odbywa się tak łatwo i szybko jak przestawianie palet.
Regały paletowe zazwyczaj są wysokie natomiast nasze Stoły Paletowe zalecamy nastawiać na siebie nie za wysoko. Należy tu kierować się naszymi aktualnymi potrzebami oraz podobną zasadą, jaką stosujemy, gdy nastawiamy załadowaną paletę na drugą załadowaną paletę.
 

Budowa Stołu Paletowego w skrócie.

Jeden Stół Paletowy składa się, z co najmniej jednej specjalnej ramy oraz czterech wymiennych nóg. Rama ma budowę kwadratową i ma w czterech narożnikach gniazda, które służą do zamocowania nóg. Rama ma po bokach cztery wnęki boczne, aby można było zbliżyć się do palety. Górna i spodnia płaszczyzna ramy są płaskie. We wnętrzu ramy są cztery małe podparcia, na które można położyć odpowiednią płytę. Nogi mogą mieć dwanaście wysokości od 0,45 m do 1,65 m i oferowane są o grubości ścianek 3 lub 4 mm. Nogi mają na dwóch bocznych ściankach otwory na całej długości, aby można było zamocować je w gniazdach ramy na wybranej wysokości. Nogi nie zluzowują się podczas drgań, gdyż w gwinty w otworach gniazd są ciasne.
Montaż i demontaż nóg do ramy jest prosty i szybki, co umożliwia wymianę nóg na inne tak, aby były one dopasowane do naszych aktualnych potrzeb. Nogi są praktyczne w magazynowaniu, dlatego można mieć w rezerwie nogi o różnych wysokościach, patrz zdjęcie Nr 39. Ponadto w przypadku uszkodzenia jednej nogi można ją szybko wymienić. Do montażu nóg potrzebne są dwa klucze imbusowe - 6 mm. Wszystkie części składowe zestawu Stołu Paletowego pasują do siebie. Wszystkie detale metalowe są malowane proszkowo. Podstawowa wersja Stołu Paletowego widoczna na zdjęciu 1 waży 45 kg. Wszystkie części składowe zestawu Stołu Paletowego są produkowane w specjalnych przyrządach, co gwarantuje bardzo dużą dokładność wykonania.
 
Polecamy naszym klientom zamówić dwa Stoły Paletowe o symbolu S3+L3H7 i o wyglądzie jak na zdjęciu 1, aby przetestować je. Blankiet do zapytań i zamówień oraz tabele rodzajów nóg dostępne są w linkach.
 
Wyposażenie dodatkowe do Stołu Paletowego.
- Nogi w zestawach - 4 szt. Zdjęcie Nr 39.
- Belka podporowa - 1 szt. Ma trzy zastosowania. Zdjęcia Nr 25 - 33.
- Mocowania kółek - 4 szt. ze śrubą M12, L=30. Zdjęcia Nr 34 - 38.
- Płyta z wodoodpornej sklejki - 1 szt. Zdjęcia Nr 23 - 24.
- Wkręty dociskowe - 8 szt. do zamocowania dwóch stołów ze sobą.
- Ograniczniki wysunięcia palety - 2 szt. do stosowania przy pochylaniu palety. Zdjęcia Nr 41 - 47.

Cały zestaw Stołu Paletowego był zaprezentowany po raz pierwszy na Targach Technicznych w Sztokholmie w Szwecji, 3 - 6 października 2006.

        NARO Production Sp. z o.o.      www.naro.pl         
        ul.Twardowskiego 18                tel.
        70-320 Szczecin